Комісія транспортних технологій
Головним завданням циклової комісії є забезпечення професійної та практичної підготовки фахівців зі спеціальності «Транспортні технології (за видами)» за освітньо-професійним ступенем «фаховий молодший бакалавр».
Стратегічною метою навчальної та наукової діяльності циклової комісії є формування нової освіченої та висококультурної генерації кваліфікованих фахівців технічної галузі.
Головним напрямком навчальної та наукової діяльності викладачів циклової комісії є підготовка за новітніми технологіями кваліфікованих фахівців технічної галузі, що відповідають сучасним вимогам та потребам.
Фахівець з транспортних технологій (на морському та річковому транспорті) – це затребувана професія на ринку праці, оскільки високий рівень конкуренції на ринку портових та транспортних послуг спричиняє необхідність пошуку раціональних шляхів транспортного обслуговування, обґрунтування ефективних транспортно-технологічних схем доставки вантажів, впровадження прогресивних форм і методів організації процесу перевезень, удосконалення діючих та розробки перспективних транспортних технологій.
Якісна організація перевезень вантажів і пасажирів є визначальним показником діяльності транспортної галузі, зокрема воднотранспортної.
Для досягнення високого рівня цього показника необхідні фахівці широкого профілю, підготовлені до самостійної інженерної, дослідницької, управлінської та організаційної роботи у сфері використання, розвитку і проєктування транспортних систем, які залежить від багатьох складових, таких як: особливості формування вантажо- та пасажиропотоків; характеристики транспортної мережі; якість організації перевізного процесу; організація лінійних та трампових перевезень; якість технічного стану рухомого складу, а також кадрове забезпечення галузі. Перед галуззю ставляться нові завдання щодо підвищення якості транспортних послуг, які не тільки мають бути конкурентоспроможними на внутрішньому транспортному ринку, але й відповідати світовим стандартам.
Сучасній портовій галузі потрібні конкурентоспроможні фахівці, які готові працювати у відповідності до міжнародних стандартів, правил перевезення, до інноваційних технологій. Тому основним завданням циклової комісії транспортних технологій є адаптувати усі нововведення та впровадити їх у викладанні дисциплін для формування професійних якостей фахівців технічної галузі.
Сфера професійної діяльності випускника: організація доставки вантажів і пасажирів; організація та управління перевізним процесом водним транспортом; обґрунтування і розробка транспортно-технологічних схем доставки вантажів; аналіз вантажопотоків; організація маршрутів перевезень пасажирів; організація діяльності портової галузі; забезпечення комерційної роботи на морському транспорті; організація управлінської та маркетингової діяльності на підприємстві тощо.
Випускники працюють на підприємствах різних форм власності, в акціонерних товариствах, спільних підприємствах, транспортних, транспортно-експедиторських компаніях, провідних портах країни та світу, портових терміналах та портових операторах (стивідорних компаніях) на посадах: диспетчер перевезень, технік-технолог, інженер, морських агент, експедитор тощо.
Викладацьким складом комісії проведено якісну роботу у напрямку підвищення якості навчання, а саме:
– розробка та вдосконалення навчально-методичного забезпечення навчальних дисциплін;
– надання індивідуальних консультацій здобувачам освіти, з метою підвищення рівня їх підготовки та розкриття індивідуальних творчих здібностей;
– організація і функціонування студентського наукового товариства;
– участь у щорічних студентських наукових конференціях та конкурсах;
– залучення провідних фахівців та спеціалістів-практиків до освітнього процесу.
НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ, ЩО ЗАКРІПЛЕНІ ЗА ЦИКЛОВОЮ КОМІСІЄЮ
- Вантажознавство.
- Економіка морського транспорту.
- Економіка підприємств.
- Економічна теорія.
- Комерційна експлуатація судна.
- Комерційна робота на морському транспорті.
- Макроекономіка.
- Маркетинг.
- Менеджмент морських ресурсів.
- Менеджмент на підприємствах транспорту.
- Мікроекономіка.
- Основи економічної теорії.
- Організація перевезень на морському транспорті.
- Основи менеджменту.
- Основи фінансів та бухгалтерського обліку.
- Портові перевантажувальні машини.
- Практика навчальна.
- Практика технологічна.
- Технологія перевезення вантажів.
- Технологія, організація та планування перевантажувальних робіт.
- Транспортні засоби.
- Устрій морських портів.
ВИКЛАДАЦЬКИЙ СКЛАД ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ
ТРАНСПОРТНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
- Безклубна Наталія Леонідівна – голова циклової комісії;
- Майданюк Стелла Анатоліївна;
- Шкурко Єлізавета Леонідівна.
Безклубна
|
|
Майданюк
|
Шкурко
|