192 Будівництво та цивільна інженерія
Галузь знань: Архітектура та будівництво
Освітня програма: «Будівництво мостів та інших штучних споруд»
Форма навчання – денна, заочна
Термін навчання:
3 роки 10 місяців (денна )– на основі базової загальної середньої освіти.
2 роки 7 місяців (заочна) – на основі повної загальної середньої освіти та освітньо-кваліфікаційного рівня кваліфікованого робітника.
Фінансування підготовки фахівців здійснюється як за рахунок видатків державного бюджету за державним замовленням, так і за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб.
По завершенню навчання випускники отримують диплом фахового молодшого бакалавра з кваліфікацією «Технік-будівельник».
Викладацький склад забезпечує рівень підготовки фахівців, який відповідає сучасним вимогам. Навчальні дисципліни, які вивчають студенти, формують випускників не тільки як кваліфікованих фахівців, а і як різностороннє освічених та культурних людей. Студенти знайомляться з сучасними нормами проектування і будівництва транспортних споруд, отримують ґрунтовну підготовку з економіки будівництва.
Спеціалісти з проектування та монтажу мостів та інших штучних споруд підготовлені до вирішення питань, пов’язаних з проектуванням, будівництвом, утриманням, ремонтом та реконструкцією мостів та інших штучних споруд і відповідно до цього можуть працювати на підприємствах і в організаціях, що здійснюють інженерно-технічні вишукування трас мостових переходів, проектування конструкцій і технологій, будівництво, ремонт і реконструкцію, поточне утримання і експлуатацію, обстеження і випробування транспортних споруд на автомобільних дорогах і залізницях, а також здійснювати діяльність у сферах інжинірінгу, геодезії, гідрографії та гідрометеорології, геології та геологорозвідування, у виробництві будівельних матеріалів і конструкцій.
Фахівець здатний виконувати зазначену професійну роботу і займати первинні посади: технік-будівельник, технік-проектувальник, технік-лаборант (будівництво), технік – технолог (виробництво будівельних виробів і конструкцій), технік – доглядач, кресляр, кресляр-конструктор, технік – геодезист, технік з підготовки виробництва, технік з підготовки технічної документації.
Студенти проходять виробничу практику на робочих місцях монтажниками конструкцій, техніками і дублерами майстрів на будівельних майданчиках, а також техніками у провідних проектних інститутах транспортної галузі України.
Випускники коледжу можуть продовжувати навчання в Національному транспортному університету, Київському національному університеті будівництва та архітектури, Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту ім. академіка В.Лазаряна.
Ця спеціальність є однією з перших, за якою навчались студенти в коледжі з 1920 року.
Випускники коледжу зараз успішно працюють в мостобудівельних, проектних та мостоексплуатаційних організаціях в Україні та інших країнах.
Мостовики і я, і ти.
Хтось залюбки рахує гроші,
А ми будуємо мости.
Мости із сталі, із бетону,
Та із сухих соснових плах,
Мости на палях та понтонах,
Бувають навіть на плечах.
Та ми ніскільки не жалкуємо,
Що не легка робота ця.
Нехай мости, що ми збудуємо,
Навік об’єднують серця.
«Мости важливіші за будинки, вони більш святіші, ніж церкви, бо більше об’єднують. Вони належать усім і всім в однаковій мірі приносять користь; вони споруджуються саме у тих місцях, що співпадають з людськими потребами; вони довговічніші, ніж інші споруди і ніколи не служать якійсь прихованій або злій цілі»