/ 184 Гірництво

184 Гірництво


Галузь знань: Виробництво та технології
Освітня програма: «Маркшейдерська справа»
Форма навчання  – денна
Термін навчання:       
3  роки 10 місяців – на основі базової загальної середньої освіти.
Фінансування підготовки фахівців здійснюється як за рахунок видатків державного бюджету за державним замовленням, так і за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб.
По завершенню навчання випускники отримують диплом фахового молодшого бакалавра з кваліфікацією «Технік-маркшейдер».
Викладацький склад забезпечує рівень підготовки фахівців, який здатний вирішувати проблеми і задачі проектування, будівництва і експлуатації споруд. Студенти освоюють сучасну технологію, методику і принципи виконання маркшейдерських робіт, роботу з сучасними геодезичними приладами.

Фахівці-маркшейдери підготовлені для роботи на всіх підприємствах і в організаціях,  де організована геодезична або маркшейдерська служба, в підрозділах проектних, проектно-конструкторських і науково-дослідних інститутів, в геологорозвідувальних організаціях, а також у виробничих відділах заводів, в будівельних організаціях (при будівництві метро, тунелів, інженерних споруд, залізниць та ін.), де необхідне геодезично-маркшейдерське обслуговування; в галузі видобувної промисловості та металургії.
Фахівець здатний виконувати зазначену професійну роботу і займати первинні посади:
технік – маркшейдер, технік – геодезист, технік – картограф, хронометражист на підземних роботах.

Навчальну виробничу практику, технологічну і переддипломну практики студенти проходять на об’єктах ВАТ «Київметробуд» під керівництвом досвідчених фахівців-маркшейдерів.

Випускники мають можливість вступу до вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації на програми зі скороченим терміном підготовки за результатами фахових вступних іспитів.

Спеціальність «Маркшейдерська справа» в коледжі заснована в 1976 році.
«Рушаємо під землю, щоб бути на висоті»
Цей сучасний девіз – для тих, хто бажає стати класним в освоєнні, забудові та експлуатації підземних просторів. Ще наші далекі предки виконували геодезичні вимірювання на поверхні землі та в підземних умовах.
Першими, при будь-якому будівництві, на будівельних майданчиках з’являються геодезисти. Вони обстежують місцевість, проводять необхідні вимірювання, складають топографічні плани і на основі цих відомостей розробляються проекти будівництва споруд. Далі для геодезиста починається другий етап роботи – розбивка контурів і осей споруд, контроль будівництва, а потім – спостереження за спорудами під час експлуатації. Таку саму роботу на поверхні землі і більш ускладнену роботу в підземних виробках при будівництві тунелів і метрополітенів виконують маркшейдери – штурмани підземних магістралей. Це з їх участю побудовані залізниці, гідротехнічні тунелі та тунелі метро.